امروز پنج شنبه  ۸ اسفند ۱۳۹۸
2019/11/07 - 07:32
View 104

بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در هند

در خصوص انتقال یک زوج ایرانی بیمار از زندانهای هند به کشور

باسمه تعالی


سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو ضمن ابراز تشکر از مقامات دولتی و قضایی دولت جمهوری هند در موضوع انتقال یک زوج ایرانی بیمار از زندان‌های هند به جمهوری اسلامی ایران، موارد زیر را اشعار می دارد:


1- این زوج در چارچوب موافقتنامه انتقال محکومین بین دو کشور که در تاریخ 9 ژولای 2010 امضا شده است، پس از طی مراحل قانونی لازم، از زندان‌های هند جهت سپری نمودن ادامه دوران محکومیت خود به جمهوری اسلامی ایران منتقل شده اند.


2- انتقال این زوج بیمار زندانی که به اتهام تلاش برای ورود به یک کشور ثالث با استفاده از گذرنامه جعلی توسط مقامات هندی دستگیر، محاکمه و زندانی شده بودند، با تلاشهای مستمر و بی وقفه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو، سرکنسولگری ج. ا. ایران در حیدرآباد، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری با همکاری دوستانه مقامات دولتی و قضایی هند صورت گرفته و مشارالیهما جهت گذراندن ادامه مدت محکومیت خود در زندانهای جمهوری اسلامی ایران بر اساس قرارداد انتقال محکومین میان دو کشور در تاریخ 14 آبان 98 از زندانهای هند خارج شده و صبحگاه روز چهارشنبه 15 آبان وارد تهران شده و تحویل مقامات مسئول شدند.


3- شایان ذکر است که جرایم مرتبط به قاچاق انسان، استفاده از گذرنامه و روادید جعلی جهت ورود غیر قانونی به هند و یا کشور ثالث بر اساس قوانین جزایی هند مستوجب مجازاتهای سنگین می‌باشد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است